Çatı Aktarma

Çatı Aktarma ; çatı onarım, çatı tadilat olarakta bilinen kiremit çatı tamiratları ve çatının yenilenerek ömrünün uzatılması uygulamasıdır. Bu tamirat işleminde çatının su yalıtımı, ısı yalıtımı, yağmur oluklarının yenilenmesi ve izole edilmesi, çatı karkas onarımı gibi çatının tamamı elden geçirilir.

Çatı aktarma uygulamasında, çatının modeline ve bulunduğu bölgenin iklimine göre kiremit altı su yalıtımı yapılmalıdır.

Kiremit altı su yalıtım örtüsü ve/veya levhaları kullanılır. Su yalıtım levhası olarak, marsilya tipi kiremitler için İsoline levhalar kullanılmaktadır. Alaturka (osmanlı) kiremitler için ise Rufoline levhalar kullanılır. Su yalıtımı örtüsü, nem ve buhar dengeleyici örtüler ve membranlarda kullanılmaktadır.

Çatı Aktarma
Çatı Aktarma

Çatı Aktarma Fiyatları

Çatı Aktarma Fiyatları Düzenli çatı aktarma yapılmadığında taşıyıcı çatı ahşap malzemesi zamanla çürür, taşıyıcılığı azalır. Çatı arasında küf ve bakteri oluşur, sağlıksız ortam oluşur. Kiremitler sadece çıta üzerine yerleştirilmiş ise çok fazla eğim kaybı ve çukurlar oluşur.

Bunun sonucunda suyun akışkanlığı kaybolduğundan kiremit aralarından bina su alacaktır. Aynı zamanda çatı üzerinde gereksiz gezinmelerden dolayı kiremit, mahya kırılmaları yaşanacaktır. Bu gibi nedenlerden çatının yenilenerek ömrünün uzatılması gerekir.

Çatının tekniğine uygun olarak karkasının tamir ve bakımı yapıldıktan sonra kiremit altına jüt serilerek, derelere galvanizli saç yerleştirip su yalıtımı yapılarak mevcut sağlam kiremitler döşenerek çatının aktarılması yapılmış olur. Genel olarak çatının su yalıtımı, ısı yalıtımı, yağmur oluklarının yenilenmesi veya tamiri, çatı karkas onarımı gibi çatının tamamı elden geçirilir. Çatı aktarma işini İstanbul’da konusunda uzman ekibimizle yaptırdığınızda çatı probleminiz kökünden çözülmüş olur.

Çatı aktarma işleri yaptığımız her bina da firmamız çatı işçiliğimize 5 yıl süre ile garanti vermektedir. İstanbul Çatı‘ya güvenin!

Çatı Aktarma Ustası
Çatı Aktarma Ustası

Çatı Aktarma Ustası

Çatı Aktarma Ustası Çatının akan yerin lokal olarak onarımı gerektiğinde sadece bir telefonla arızayı bildirip randevu almanız yeterlidir. Siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek için konusuna hâkim olan çatı ustası randevu aldığınız günde adresinize gelecektir. Çatı ustalarımız akan yeri bulup, çatı kaplamasının kırıklarını değiştirdikten sonra çatı tamirini tamamlayacaktır. Daha sonra aynı yerden çıkacak arızalardan işçilik olarak İstanbul Çatı olarak biz sorumlu olacağız ve çatı ustası hatasını düzeltecektir.

Çatı ustası İstanbul’da hizmet odaklı olarak çalışan İstanbul Çatı gibi firma bulmanız zordur. Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için çatı ustası ve malzeme temini noktasında sürekli olarak kendimizi yeniliyoruz. Şu zamana kadar İstanbul’da yapmış olduğumuz çatılarda bir sorun yaşanmamıştır. Kalitemiz güvencemizdir. İstanbul Çatı’yı tercih ettiğinizde memnun kalacaksınız.

Çatı Aktarma Fiyatı İstanbul
Çatı Aktarma Fiyatı İstanbul

Çatı Aktarma Fiyatı İstanbul

Yaptırmak istediğiniz çatı bakım ve tamir işleri ile ilgili olarak yeterli bilgi verdiğinizde ön fiyat verilir. Bu fiyat yapanı ve yaptıranı bağlamaz. Kesin fiyat işe bakıldıktan sonra verilir.

Bakım ve Tamiri: Kiremitlerinin kontrol edilmesi, kırıkların değiştirilmesi, çatı oluklarının temizlenmesi delik ve çatlakların silikon veya lehimle tamiri, baca saçlarının kontrol edilmesi delik ve çatlakların silikon veya lehimle tamiri. Bu işlemlerin dışında mevcut bacaların sıvasının tamiri, aydınlık ve havalandırma bacalarının sıvalarının tamiri, kırılmış baca ve küpeştelerin onarımı.

3 yorum

MehmetYayın tarihi8:43 pm - Mar 15, 2020

Çatı Aktarma işini gerçekten çok iyi yapıyorlar teşekkür ederiz karaboğa gorup

KerimYayın tarihi8:44 pm - Mar 15, 2020

Sağolsunlar Çatı aktarma işimiz vardı ve sağ salim bir şekilde yaptılar tavsiye edebilirim

şehirlerarası evden eve nakliyatYayın tarihi10:42 pm - Mar 16, 2020

çatı aktarmada 1 numara şehirlerarası evden eve nakliyat

Bir cevap yazın

TIKLA ARA