Ev ve iş yerlerimizin yer zeminlerinde fayans döşemesi vardır. İnsanların zevk ve ihtiyaçları göz önüne alınarak oldukça farklı ren k ve dokularda fayans üretimi yapılmaktadır. Fayans döşemek isteyen insanların Zemin fayans döşeme fayans ustaları ile görüşme sağlayarak detaylı bilgi alabilirler. Görüşmelerde işlemin nasıl sağlanacağını, ne kadar zamanda işin tamamlanacağını ve maliyeti hakkında aklınıza takılacak her türlü soruyu sorabilirsiniz. Zemin fayans döşeme fayans ustaları alanında uzman kişiler olmalıdır. Böylece istediğiniz özelliklere sahip kaliteli bir hizmet almanız sağlanır.

farklı renk ve modeller arasında seçeceğiniz fayasın kullanılacak zemine uygun olması gerekir. Bu konuda Zemin fayans döşeme fayans ustaları bizlere seçim konusunda yardımcı olmaktadır. Özellikle fayans seçimlerinde fayans kenarı seçimine de dikkat etmek gerekir. Zemin fayans döşeme fayans ustaları kullandıkları renk ve model özelliklerinin kenar kısımlarını tamamlayıp tamamlamadığına dikkat etmelidir. Bu yüzden Zemin fayans döşeme fayans ustalarının döşeme işlerinde dikkatli davranmaları gerekir.

Fayans Çeşitleri

Günümüzde oldukça fazla fayans çeşidi bulunmaktadır. fayansların fiyatları modellerine, kullanılan malzemelerine ve boyutlarına göre değişkenlik göstermektedir. alanında uzman Zemin fayans döşeme fayans ustalarından yardım alarak zemininize en uygun fayans türünü seçebilirsiniz. Fayansları seramik fayans, terakota fayans, kum taş fayans, çimento fayans olarak sıralandırabiliriz. Zemin fayans döşeme fayans ustalarının en çok kullandıkları ve tavsiye ettikleri fayans türü seramik fayans ve doğal taş fayansıdır. Doğal taş fayasın maliyeti diğerlerine göre daha fazladır. Zemin fayans döşeme fayans ustalarının doğal taş kullanarak gerçekleştirdikleri titiz çalışmaları sayesinde çok şık görüntüler ortaya çıkmaktadır. kullanılacak fayans tipini yanı sıra Zemin fayans döşeme fayans ustaları işlemlerinde PEI değerine dikkat etmelidir. Bu değer taşın görünümünün ve ömrünün ne kadar olduğunu da göstergesidir.

Fayans Döşemesinde Usta İşçiliğinin Maliyetleri

Zemin fayans döşeme fayans ustaları yaptıkları işe göre aldıkları maliyet değişkenlik göstermektedir. yapılan işlemin yanı sıra gidilen ilçeye göre de fiyatlandırma değişmektedir. Usta ücretleri değişkenlik gösterir. Zemin fayans döşeme fayans ustalarının tecrübesi ve tanınmış olması da çok önemlidir. Fayans ustasını keşif için evinize çağırdığınızda maliyet hakkında da net bir konuşma yapabilirsiniz. Fayanslar özel ve zaman alacak şekilde döşenmesi gerekiyorsa Zemin fayans döşeme fayans ustalarının alacakları ücret diğer çalışmalarına göre daha fazla olacaktır.

duvar fayans döşeme uygulanması gereken kurallar vardır. Birinci uygulanması gereken kural İstanbul duvar fayans döşeme uygulamasına başlamadan önce duvar ve zemindeki çukurlara ve çatlaklar fayans döşemeye başlamadan evvel spatula ile macun sürülür.  İkinci uyulması gereken unsurda döşeme işlemi yaparken önce duvar fayanslarını halledip daha sonrasında yerin fayanslarını döşemektir. İstanbul duvar fayansı döşemenin duvardan daha sonra ise yerden fayans döşemeye başlamasının nedeni ise yerdeki fayansları döşerken duvara döşenmiş olduğu fayanslar çizgilerine denk getirme şansı olmasıdır. İlk olarak yer fayansını döşersek daha sonra İstanbul duvar fayansı döşeme esnasında çizgileri yer fayanslarının çizgilerine göre ayarlanması biraz zor olacaktır ve istenmeyen görüntü bozukluklarına yol açacaktır.

İstanbul duvar fayans döşeme ustaları bu unsurları dikkate alarak duvar fayanslarını döşemeye başlarlar. Uygulama yapılacak yüzeyin düzgün, pürüzsüz kir, yağ, pis ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Daha sonra astar sürülüp uygulama tekniğine uygun döşenir. İstanbul duvar fayans döşeme uygulanabilmesi için en önemlisi de yapıştırıcısıdır. Fayansların yapıştırma işlemi yaparken hazır bulunan bir yapıştırıcı madde kullanmanız size yarar sağlayacaktır. Çimento ile yapıştırmayı düşünülüyorsa yapıştırıcı su ile ve çimento ile iyice karıştırdıktan sonra kıvama gelmesi gerekir.

İstanbul duvar fayans döşeme uygulaması Türkiye’de en kaliteli duvar fayans firmaları arasında ön planda olan sayılı birkaç fayans firması bulunmaktadır. Son yıllarda çeşitli zenginliği ile beğenmekte zorluk çekeğiniz duvar fayans modelleri arasında en iyi duvar fayans markasında aranan özellik arasındadır. İstanbul duvar fayans döşeme ustalarının her işi kendi işi gibi yapması ve müşteri memnuniyeti ön planda tutulmasıdır.

Fayans Ustası
Etiketlendi:                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara
%d blogcu bunu beğendi: