Çatı bakımsız veya sorunlu olduğunda tavandan yağmur suyu akabilir, elektrik tesisatı, duvarların boyası gibi

evinizin diğer yerleri zarar görür. Bunu için çatı onarımı biran evvel yapılmalıdır. Yağmur, rüzgâr gibi doğa olaylarından meydana gelen çatı sorunlarını garantili ve kalıcı olarak onarımı  Çatı’ya yaptırınız.

Çatı Onarımı Nasıl Yapılır?

Çatını tüm elemanlarını kontrol ederek onarımı gereken yerleri tespit ettikten sonra tamir ve onarıma başlarız. Baca diplerine ve mahyalara özel çalışma yapmak gerekir. Kırık kiremitleri kontrol ederek varsa değiştirilmelidir. Derelerdeki su yalıtımı ve galvanizli saclar kontrol edilip delik, kırık olanların onarımı yapılmalıdır. Çatının onarımı geciktirilirse hasarın büyüklüğü zamana bağlı olarak artarak devam eder ve çatının komple yeniden yapılması gerekir. Bu da ev sahiplerine ekstra maliyet getirmektedir. Kışın ağır şarlarına ve karın ağırlığına çatının uzun yıllar dayanması için çatı onarımı ihmal edilmemelidir ve en kısa zamanda yapılmalıdır.

Çatı onarım işlerini İstanbul ve çevre şehirlerde imara ve gerekli şartlara uygun yapan deneyimli ve güvenilir firma bulmak çok zor. Biz bu konuda iddialıyız. Çünkü Çatı, tüm çatı onarım işlerini deneyimli ve uzman ustaları tarafından yapılmaktadır. Çalıştırdığımız ustalar devamlı çalıştırdığımız ekipler olup gelip geçici değillerdir. İşlerimizi yerinde kontrol ederek tüm müşterilerimizin memnuniyetini sağlarız. Bunun için siz değerli müşterilerimize bir telefon kadar yakınız.

Çatı Aktarımı

Düzenli çatı aktarma yapılmadığında taşıyıcı çatı ahşap malzemesi zamanla çürür, taşıyıcılığı azalır. Çatı arasında küf ve bakteri oluşur, sağlıksız ortam oluşur. Kiremitler sadece çıta üzerine yerleştirilmiş ise çok fazla eğim kaybı ve çukurlar oluşur. Bunun sonucunda suyun akışkanlığı kaybolduğundan kiremit aralarından bina su alacaktır. Aynı zamanda çatı üzerinde gereksiz gezinmelerden dolayı kiremit, mahya kırılmaları yaşanacaktır. Bu gibi nedenlerden çatının yenilenerek ömrünün uzatılması gerekir.

Çatının tekniğine uygun olarak karkasının tamir ve bakımı yapıldıktan sonra kiremit altına jüt serilerek, derelere galvanizli saç yerleştirip su yalıtımı yapılarak mevcut sağlam kiremitler döşenerek çatının aktarılması yapılmış olur. Genel olarak çatının su yalıtımı, ısı yalıtımı, yağmur oluklarının yenilenmesi veya tamiri, çatı karkas onarımı gibi çatının tamamı elden geçirilir. Çatı aktarma işini İstanbul ve çevre illerinde konusunda uzman ekibimizle yaptırdığınızda çatı probleminiz kökünden çözülmüş olur

Bizden Fiyat Alınmadan Çatı Tadilatı yaptırmayın !

Keşif İçin Bizi Arayın! Tel: 0536 837 34 65

Çatı da yalıtım genellikle iki çeşit olarak yapılır.

Çatı Su Yalıtımı

Su yalıtımı, suyun girebileceği baca dipleri, mahya, dereler ve kiremit altına yerlere su geçirmeyen malzemelerin uygulanmasıyla yapılır. Uygulamalarda; poliüretan, polimer bitümlü örtüler, sentetik örtüler ve sürme su yalıtım malzemeleri kullanılır. Yalıtım uygulamasıyla binaya nüfuz edemeyen su; süzgeçler ve yağmur suyu drenaj (tahliye) boruları ile yapıdan uzaklaştırılır.

Çatı Isı yalıtımı

Kış aylarında, taban altı ve tavan aralarında çiğlenme ve donmuş yüzeyler oluşur. Yaz aylarında, tavan arası son derece sıcak ve bunaltıcı olur. Bu nedenlerden genelde kiremit altına taş yünü döşeme üstüne ise cam yünü serilerek yapılır. Bununla birlikte köpük levha malzemelerini de çatıların ısı yalıtımında tercih edilebilir.

Enerji verimi arttırarak ve maddi yönden tasarruf sağlayacaktır. Yalıtımın korunması için, ekstra bir güç ve maliyete gerek yoktur, kalıcıdır ve genelde bakım gerektirmez.

Shingle (Şıngıl ), düşük sıcaklıklarda dahi çatlamamaz, kırılma meydana gelmez. Kendinden yapışkanlı şeritli olarak imal edilir. Karın kaymasını önlemek için özel kurulumlara gerek yoktur. Diğer çatı kaplama malzemelerinden farklı olarak, çeşitli renk ve şekillerde sunulması çatının farklı ve güzel renklerde tasarlanmasını sağlamaktadır. Kar yığınlarının çatıdan topluca kaymasını önler. Şingıl,mahya, saçak ve diğer parçalar ile donatılır. Bu da montajı kolaylaştırır ve kaplamanın kalitesini yükseltir. Shingle oldukça güvenli bir malzemedir.Statik elektriği biriktirmez, kıvılcım yapmaz, mıknatıs etkisini oluşturmaz, yıldırım çekmez Her türlü hava koşuluna, aşındırıcı ortamlara ve kimyasal asitlere karşı dayanıklıdır. Rüzgara karşı dayanımı yüksektir. Yağmur ve fırtınada sessizdir.

Şıngıl çatı yapımı

Günümüzün en çok istenilen ve 2016 yılına girişte çalışmalarına devam ettiğimiz bir uygulamadır. Çatılarda estetik bir yer oluşturan ve sağlamlığı mantıklarda büyük yer eden Şıngıl Çatı kaplama, İstanbul genelindeki hemen her çatılarda yerini almayı başarmış bir uygulama işlemidir. Şıngıl Çatı yapımı, genel olarak çift kat ve altında osb Çatı kaplama, işlemi yapıldığında inanın çok muazzam bir uygulama ve ömürlük bir Çatı ile karşı karşıya gelmektesiniz. Şıngıl Çatı kaplama işlemi için model ve renkler mevcuttur. Bu yüzden Şıngıl Çatı uygulamaları her zaman tercih edilen bir uygulamadır. Bizler Çatı firması olarak Şıngıl Çatı izolasyon uygulama olarak çatılarda yerini almaktadır.

Şıngıl çatı kaplama

2016 yılı inanın bu yaz daha çok tercih edileceğini ve kiremitli çatılar ve atermitli ondulinli çatılar atılıp Şıngıl Çatı uygulama işlemleri yapılacak ve 10 yıl garanti kapsamlı bir uygulamaya sahip olacaksınız. Çatı firması olarak göstermiş olduğumuz hassasiyet ile çatınızda titiz ve profesyonel ekibimizle sizlere hizmet ve çalışma göstererek sizleri memnun etme adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Şıngıl Çatı modelleri, Şıngıl Çatı uygulama, Şıngıl Çatı firması, Şıngıl Çatı yapımı ile ilgili detaylarımız aşağıdaki yazımızın devamında açıklamalı bir şekilde devam edecektir. Şıngıl Çatı kaplama fiyatları, olarak İstanbul geneli fiyat teklifi verilmektedir.

Şıngıl Çatı m2 birim fiyatı, konusunda bizler her zaman yılsonu gelen zam ve değişen fiyat teklifleri ile m2 bazında oynamalar olmaktadır. Şıngıl Çatı kaplama, ile çatınız sağlam ve kaliteli bir çatıya sahip olmaktan yana bir çok çatılarla arasındaki farkı anlamakta güçlük çekmezsiniz bizler Çatı izolasyon ve Şıngıl Çatı kaplama işlemi konusunda uzmanlaşmış ve bu işe gönlümüzü vermiş köklü bir firmayız kalite ve hizmet bir arada İstanbul Çatı işleri yapılmaktadır. Şıngıl Çatı uygulama birim fiyatı, Şıngıl Çatı renkleri, Şıngıl Çatı modelleri Şıngıl Çatı Firmaları, İstanbul Şıngıl Çatı kaplama firması gibi birçok Çatı uygulamaları yapılmaktadır.

Şıngıl çatı fiyatları

Unutmayın! Her zaman yukarı giden ekonomi ile çatı malzemeleri de yukarı gitmektedir. Yani bizler bu konu sizlere kesin bir fiyat verememekteyiz. Şıngıl çatı fiyatları, veya şıngıl çatı maliyeti, uygulamalarına göre değişmektedir. İzolasyonlu şıngıl çatılar, yaprak desenli, bal petekli şıngıl çatılar, dediğimizde farklı bir fiyatı gözünüzden çıkarmalısınız. Şıngıl üzerinde bulundurduğu desen ve şekilleriyle gözleri üzerine çekmeyi başarmaktayız. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde şıngıl çatı uygulamaları, daha çok tercih edilmekte ve yapılmaktadır.

Şıngıl çatı uygulamaları

Çatı uygulamaları, arasında en mevcut gelişen ve kullanılan bir malzemede şıngıl çatı uygulamasıdır. Şıngıl çatı uygulaması, günümüzde yaygın bir şekilde yapılmakta sebebi görünüm ve estetik olmasıdır. Şıngıl çatı sistemleri, tercihiniz olsun İstanbul da en güzel çatıya sahip olun şıngıl çatı uygulaması ile çatınızda su yalıtımı ve ısı yalıtımı da yaptırabilmektesiniz. OSB çatı, yapılmadan önce çatı döşemesi yani ızgarasının üzerine Dow marka köpük konulur ve üzerine OSB çakılır sonrasında siyah 3mm.’lik membran izolasyonu yapılır. Bu esnada şıngıl çatı ile çatının her alanı kaplama, işlemine geçer ve çatı kaplama işlemi de bu şekilde bitmiş olur

Kar, yağmur, rüzgar vb. her türlü olumsuz hava şartlarından olumsuz yönde etkilenen çatılarınızın bakımına ve temizliğine yeterince dikkat ediyor musunuz? Şayet; çatılarınızın temizliğini düzenli olarak gerçekleştirmiyorsanız; yakın bir süreçte evlerinizin tavanlarında su sızıntıları ile karşılaşabilir, hiç ummadığınız anda extra maliyetler ile boğuşmak zorunda kalabilirsiniz.

Bizden Fiyat Alınmadan Çatı Tadilatı yaptırmayın !

Keşif İçin Bizi Arayın! Tel: 0536 837 34 65

Dere Oluk Temizliği Nasıl Yapılır?

Yağmur ya da kar yağdığında çatının üst kısmında yer alan ve çatının maruz kaldığı suyun çatı uç kısmına kadar inmesine yardımcı olan araca dere ismi verilir. Derelerin düzenli olarak temizlenmemesi durumunda binanızda sızıntı olması ise kaçınılmaz bir hale gelir.
Yağmurlu havalarda çatıdan çatı ucuna kadar dere yardımı ile gelen suyun bina cephesi boyunca aşağı inmesine yarayan boru kanalına oluk adı verilir. Olukların zamanla tıkanmasının su basması vb. olumsuz durumlarla karşılaşmanızın en önemli nedenleri içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Bu yüzden de oluk temizliği; tıpkı dere temizliği gibi çatı bakım ve tamirinin önemli bir parçasını oluşturur.
Bizler, çatı tamir ve bakımında profesyonel bir ekip ile çalışan bir Çatı dere oluk temizliği firması olarak; çatılarınızı en iyi şekilde temizliyor, tüm dere ve oluk temizliklerini büyük bir titizlikle gerçekleştiriyoruz. Temizlik esnasında oluk ve dereler için özel olarak üretilen ilaçları kullanıyor, kaliteden hiçbir şekilde ödün vermiyoruz.

Çatının uç kısmının iç tarafında yer alan gizli dere temizliği de yapıyor; tüm çatı temizliği ihtiyaçlarınıza en kısa süre içerisinde yanıt vermeye özen gösteriyoruz.

Onduline çatı

Onduline çatı sistemi çatıların ana bileşeni Onduline HR çatı kaplama levhasıdır. Onduline levhaları, bitüm emdirilmiş organik elyafla özel bir reçinenin bileşiminden oluşmaktadır. Özel bir yöntemle levhanın bünyesine reçine ile birlikte emdirilen boya, Onduline HR renklerinin en zor koşullarda bile sabit kalmasını sağlar.

Onduline HR mükemmel bir su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, UV ışınlarına dayanıklı, havadaki kimyasal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir üründür.

İstenildiğinde özel oluklu ısı yalıtım levhası monte edilebilir. Hafiftir ve çatınıza minimum değerlerde yük bindirir. Son dönemlerde sıkça tercih edilen köpüklü ondilene çatı ısı yalıtımında başarılı çözümler alınmaktadır.

Membran Çatı

Çatınız bakım ve temizlik gerektirmeyen, tamamı yanmaz, paslanmaz ve ısıya dayanıklı olan ürünler ile kaplanan çatı ve duvar temel cepheler, en az 80-100 yıllık bir dayanıklılık süresine sahip. Çatı ve cephe kaplamalarında tasarıma uygun pek çok farklı sistem alternatifi sunan en dikkat çekici sistemlerinden biri Arduvaz Membran Sistemler. Hem çatı hem de cephe uygulamalarında kullanılan Membran Arduvaz Sistemler, ön ve arka yüzeylerinde montajı kolaylaştıran ısınarak yapışan bir sisteme sahip toplardan oluşuyor.

Etkileyici bir görünüme sahip olan bu sistem, top  şeklindeki rulolardan oluşur düz siyah ve kumlu olarak ikiye ayrılıyor. Hemen hemen tüm eğik yüzeylere kolaylıkla uygulanabilen  ebatlarının küçük olması nedeniyle çatılardaki kuşluk (güvercinlik), havalandırma çıkışları, baca ve kalkan duvarları gibi karmaşık yüzeylerin kaplanmasını kolaylaştırıyor.

Uzun kullanım ömrü, bakım gerektirmemesi, estetik değerleri ve çevre dostu olması sebebiyle geleceğin malzemesi olarak nitelendirilen Membranların gri, yeşil, kırmızı, renk alternatifleri ile mebranın benzersiz doğal estetiğini sektörün kullanımına sunuyor.

Gizli dere izolasyonu – Firmamız Çatı İzolasyon, konusunda sizleri yağmurdan ve sızıntıdan korumak icin yapmış olduğu çatı izolasyon, uygulamalarında her zaman memnun etmeyi başarmıştır. Çatı izolasyon, denince eğimli derelere,Gizli dere izolasyonu, baca kenarı izolasyonu, gibi vs işlerde usta kalitesi ve malzeme konusunda sıfır hata olmadan yapılmaktadır.

Bizden Fiyat Alınmadan Çatı Tadilatı yaptırmayın !

Keşif İçin Bizi Arayın! Tel: 0536 837 34

Gizli dere izolasyonu

Çatı oluğu, iki çeşit olarak bilinmektedir. Birisi gizli dere, diğeri ise asma çatı oluğu, diye bilinmektedir. Gizli dere; diğerinden farkı sadece betonarme olması beton ile oluşturulmuş oluk şeklinde bir yapıdır. Ve içersine alüminyum folyolu izolasyon yapılarak iç kısmına su yalıtımı, yapılmıştır. Diğeri ise plastik veya sac oluk olup vidalama sistemleri ile çatı kelepçeleri montajı yapılıp dere kelepçe içersine bırakılır. Bu şekilde çatı oluğu montajı bitmiş bulunmaktadır.

Çatı dere uygulamaları

Çatı betonarme ile yapılan içerside aynı oluk şeklinde olan gizli dere çatı deresidir. Ve bazıları bina yüzeyinden dışarı bazıları ise iç kısımda bulunmaktadır. İç kısımda bulanlar için sorunlar daire tavanlarına su vermektedir. Dış kısımlarda bulunanlar ise beton çürüdükçe kalıplarda kopma oluşur ve kırılırsa aşağıya düşme riski ve insanların kafasına düşer ve ölüm vb. olaylarla karşılaşabilirsiniz. Gizli dere izolasyonu, gerekilen şekilde yapıldığı vakit su yalıtımı, çözülmüş ve uzun süre bu konulardan sıkıntılardan kurtulmuş olursunuz.

Çatı dere su yalıtımı

Çatı dere iç kısmına yapılacak olan su yalıtımı, ile ilgili şöyle bir bilgi verelim sizlere; ilk olarak beton dere içine su yalıtımı membran malzemeleri, ya da sürme ( WEBER ) marka malzemesi ile su yalıtımı uygulamaları da yapabilirsiniz. Sürme izolasyonu, zemine sürülerek kurumasını bekledikten sonra yağmur ne kadar yağarsa yağsın sürme izolasyon sayesinde suyu aşağıya vermemektedir. Çatı dere izolasyonu, arduazlı kumlu membran, veya alüminyum folyolu membran uygulamaları yapılarak ta çözüm bulunabilmektedir.

Çatı dere izolasyonu

Çatılarda dere yani ( Çatı oluğu ) olmadığı zaman yağmur suyunu tutacak haznede olmaz ve bu sebeple yağan yağmur suları direk bina pencerelerine ve bina cephesine akar gider. Bu sebeple çatı dere izolasyonu yapılarak çatı gizli dere için uygun gelen izolasyon uygulaması ile çatılarınızdaki su yalıtımı, yapılmış olması sayesinde bu konularda kafanızda soru işareti kalmamaktadır.

Çatı ısı izolasyonu

Kış aylarında, taban altı ve tavan aralarında çiğlenme ve donmuş yüzeyler oluşur. Yaz aylarında, tavan arası son derece sıcak ve bunaltıcı olur. Bu nedenlerden genelde kiremit altına taş yünü döşeme üstüne ise cam yünü serilerek yapılır. Bununla birlikte köpük levha malzemelerini de çatıların ısı yalıtımında tercih edilebilir.

Enerji verimi arttırarak ve maddi yönden tasarruf sağlayacaktır. Yalıtımın korunması için, ekstra bir güç ve maliyete gerek yoktur, kalıcıdır ve genelde bakım gerektirmez.

Teras su izolasyonu

Binaların en üst yapı elemanı olan çatılar yağış sularına, rüzgara, sıcaklık değişimlerine ve radyasyona en çok maruz kalan bölümdür. Kullanım amacına göre yaya ve taşıt trafiği de çatıyı olumsuz etkileyebilecek olaylardır.  Binaya yukarıdan gelebilecek su ve suyun zararlı etkileriden korumak ve suyun tahliyesini sağlamak için su yalıtımı malzemeleri ile yapılan uygulamalara çatı su yalıtımı denilmektedir.

Çatının maruz kaldığı yağış sularını üzerinde bekletmeden akıtması için yapılan yüzeyleri meyilli yapılan çatılara eğimli çatı denir. Çatılar eğimlerine göre, düz (5 derece), orta eğimli (5-40 derece) ve dik çatılar (40 ve üzeri) olmak üzere üçe ayrılırlar. Çatıların eğimlerinin belirlenmesinde çatı örtüsünün cinsine, binanın görünümüne ve iklim şartları etkili olmaktadır.

Eğimli çatıların su yalıtımında üzerleri arduvaz ve alüminyum kaplı membranlar son kat kaplaması uygulamasında kullanılabilir. Eğimli çatıların zor detayları nedeniyle karşılaşılan uygulama zorlukları, polimer bitümlü membran uygulamaları kolayca ortadan kaldırılabilir. Tüm yalıtım malzemelerinin birbiri ile uyumlu olması durumunda da sorun yaşanmamaktadır. Çatı eğiminin %1 üzerinde olması durumunda tek kat 4mm arduvazlı membran kullanılırsa su yalıtımı ve çatı kaplaması tek bir ürünle çözülebilir.

Bizden Fiyat Alınmadan Çatı Tadilatı yaptırmayın !

Keşif İçin Bizi Arayın! Tel: 0536 837 34 65

TERAS ÇATILARDA SU YALITIMI UYGULAMASI

Teras çatılar üzerinde gezilebilen ve gezilemeyen olarak ikiye ayrılır. Üzerinde gezilebilen çatılar dinlenme alanı, otopark, helikopter pisti vb. amaçlar için kullanılabilirler. Üzerinde gezilmeyen teras çatılar ise daha çok yapıları dış ortamdan korumak için az yağış alan bölgelerde tercih edilirler.

Teras su izolasyonu herkesin korktuğu ürktüğü yalıtım uygulamasıdır. Nedeni basit. Sürekli üzerinde havuzlanmış su durma riski çok fazla olan, yağışa komple açık bir mahalden bahasediyoruz.

Üzerinde yürünebilir, üzerinde yürünmez, çakıl kaplı, seramik kaplı sadece eğim şapı atılmış vs pek çok tip terasla karşı karşıya geliyoruz şantiyelerde. Üzülerek söylemek istiyorum ki, o kadar para akıtılan teras su yalıtım malzemeleri yanlış uygulamalardan dolayı heba olup gidiyor.

En büyük hatadan bahsetmek istiyorum önce. İzolasyonun uygulandığı satıh, yani altyapısı. Ürünlerini çok esnek, boyunun on katı genleşen, çatlaklara karşı gelen diye pazarlayan arkadaşların unuttuğu bir şey bu. Örtü yalıtım tekniklerinde en büyük problem tüm riskin örtüye yüklenmesidir. Örtüdeki en ufak uygulama hatası veya delinme yırtılma çok büyük sorunları beraberinde getirir. Ve hele ki, bu örtünün uygulandığı satıh göz ardı edilirse.

Eğim şapının önce atılması ve sonra yalıtım yapılması en moda uygulama. Fakat eğim şapının çatlayabileceği, anolu atılmamış ise hele rötre çatlaklarına maruz kalacağı, içinde çekme mukavemetlerine karşı koyacak bir donatısı olmayan düşük dozlu bu tesviye betonunun deformasyonuyla üstündeki yalıtım tabakasını da bozabileceği unutuluyor. Benim görüşüm, öncelikle teras betonarme döşemesinin suya karşı kitlenmesi. Eğer siz betonarme döşeme plağını doğru şekilde izole edebilirseniz, üst katmanlarda (şap tabakasında, seramik tabakasında vs) ne olursa olsun siz suyu alta kaçırmayacaksınız. Tabii ki şu antitezler üretilebilir, suyu emmiş üstteki şap tabakası kışın donup daha da deformasyona uğrar mı. Bu olabilir tabii ki ama onun içinde şap üstü veya içi önlemler alabilirsiniz.

Dünden bugüne sandviç paneller
İnşaat sektörünün uygun fiyatlı ve çok amaçlı malzemelerinden biri olan sandviç panel, uygarlık tarihi boyunca barınma ihtiyacından doğan inşa faaliyetlerinde kullanılmış ve gelişimini çağlar boyunca mimari gereksinimler çerçevesinde sürdürmüş bir malzemedir. Milattan önce 230 yılından bu güne dek, oluşumunda kullanılacak malzemeler ile kullanımından maksimum verim alınması hedeflenmiş; 1830 yılında Robert Stephenson tarafından bir lokomotifin yapımında demir ile galvanizlenmiş tahta özellikli panel kullanılmıştır. 1786 yılında ise Victor Louis tarafından Paris’te bulunan Palais-Royal binasının üst balkon kirişleri, yine demir sandviç panel ile desteklenmiştir

Sandviç panel nedir?
İç malzemeye oranla daha ince yapıda iki katmanın, düşük yoğunluklu bir iç malzemeye galvanizlenmesi ile elde edilen sandviç panel, minimum kütle ile maksimum mekanik performans sağlamak amacıyla bu yapıda üretilir. sandviç panel, üç katmandan oluşur ve tıpkı bir sandviçe benzer. Örneğin iki alüminyum katman arasına tahta bir katman konduğunda panelin yapısı bir sandviçi andırır. Yük taşıma imkanı verirken aynı zamanda su, ses ve ısı izolasyonuna da yardımcı olan bu panelin düzlemsel ve silindirik yapıda olanlarını bulmak mümkündür. Kullanılacağı yapıya göre farklı şekilleri tercih edilebilecek sandviç panel, dayanıklı ve ekonomik bir çözüm yöntemidir.

Mevsimsel yağış özelliklerine göre oluşması olası yüklerin yanı sıra sıvı yalıtımı konusunda da maksimum verim sağlayan sandviç panel sayesinde çatı akması ya da dış cephede rutubet birikimi gibi sorunlardan kurtulmak mümkündür. Düşük bakım maliyeti, farklı renk seçenekleri, kullanılacak binanın bulunduğu iklime uygun malzeme opsiyonları, kolay montaj ve uzun yıllar dayanıklılığını koruyarak amacına hizmet etme gibi artıları bulunan sandviç panel, inşaat sektöründe yapılan işin niteliğini arttıran izolasyon işlemleri için en akıllıca ve en uygun çözüm olmayı sürdürmektedir.

Sandviç panelin kullanım alanları
İzolasyon amaçlı kullanılacak panellerin kalınlığı belirlenirken dış etkenlerin ve iç mekanda arzu edilen ısı değerinin belirtilmesi önemli bir etkendir. Binanın kullanım amacı ve ihtiyaç duyulan ısı yalıtımının derecesi panelin yapısında kullanılacak bileşenlerin çeşitlerini ve kalınlığını belirleyecek ana etmenlerdir. Örneğin soğuk depo için yalıtım sağlayacak bir sandviç panel ile çatı izolasyonunda kullanılacak bir panelin malzeme seçimi ve iç dolgu özellikleri farklılık göstermektedir. Öte yandan yangın riskine karşı yüksek önlem alınması gereken alanlarda hem çatı hem de iç mekan seperatörü olarak kullanılabilecek olan sandviç panel çeşitleri de mevcuttur. Kaliteli malzemeden ve doğru üretilmiş bir sandviç panel yaklaşık 60 dakika süre yanmaya karşı dayanıklıdır. Taş yünü, cam yünü, poliüretan ve poliizosiyanurat malzemelerden biriyle üretilmiş, binanın taşıma sistemiyle uyumlu özelliklerde seçilecek sandviç panel, uzun vadede maksimum verim sağlayacak akılcı ve uygun maliyetli bir çözüm olacaktır. Mineral yünler kategorisine giren taş yünü ve cam yünü malzemeler, lifli bir yapıya sahip olmaları nedeniyle maksimum ısı ve ses yalıtımı sağlarlar. Bu sebeple çatı ve cephe izolasyonlarında taş yünü ve cam yünü dolgulu panelleri tercih etmek yapılabilecek en mantıklı yatırımdır. Üretim sürecinde içeriklerindeki liflerin panel yüzeyine dik bir konuma getirilmesi sonucu basınca karşı direnç seviyeleri artırılan mineral dolgulu taş yünü ve cam yünü paneller, ısı ve ses yalıtımının yanı sıra yük taşıma konusunda da tatmin edici bir performans sergilemektedir. Binaların mevsimsel değişimlerden etkilenme yüzdesini minimuma indiren, dış cephede estetik ve hijyenik bir kolaylık sağlayan, hafif yapısı, montaj kolaylığı ve uygun fiyatı ile daha dayanıklı ve verimli yapıların inşasını destekleyen paneller, inşaat sektörünün uzun vadeli yatırımlarında ve kaliteli bina yapımında bir numaralı tercih olmayı sürdürecektir. Yağmur, kar gibi olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen, maksimum ısı yalıtımı sağlayan, estetik bir dış görünüme katkıda bulunup bina cephelerindeki olası rutubet birikimi riskini ortadan kaldıran, yangın ihtimaline dirençli paneller; çok çeşitli mekansal ihtiyaçları karşılamakla kalmayıp güvenlik, estetik ve ekonomi taleplerini maksimum seviyede karşıladığı için inşaat sektörünün ve kullanıcıların yüzünü güldüren bir kompozit sanayi ürünüdür. Spor salonlarından alışveriş merkezlerine, evlerimizin çatılarından meyve sebze hallerine, soğuk depolardan askeri binalara dek uzanan geniş kullanım alanı yelpazesi ile hayatımızın değişmez bir parçası olan bu sanayi ürünü uzun ömürlü ve amacına uygun binalar inşa etmek için inşaat sektöründe kullanılan bir numaralı üründür. Çevresel koşulların, bina içerisinde gerçekleşen faaliyetlerin gerektirdiği durumların ve binanın yapı kapasitesinin hesaplanması ile belirlenebilecek boyutlarda, amaca uygun malzemelerden üretilen paneller ile; karasal iklime sahip bir coğrafyada sıcak bir eve sahip olmak, yüksek sesli müzik yapılan stüdyoların çevreye rahatsızlık vermesini önlemek, taze kalması gereken dondurulmuş yiyecekleri muhafaza etmek için soğuk depolar yaratmak mümkündür. Zahmetsiz ve ekonomik bir yöntemle tüm bunları halletmek inşaat sektörünün panellerle yapılan iyileştirmelere daha çok önem vermesine ve sandviç panel kullanımının yaygınlaştırmasına yol açmıştır.

Anadolu Çatı Ustası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara
%d blogcu bunu beğendi: